Dy të vdekur dhe katër të lënduar rëndë në një aksident në Gjermani

0
260

Dy persona kanë vdekur dhe katër janë lënduar rëndë në një aksident në Gjermani pasditen e së dielës.

Veturat e përfshira në këtë aksident ishin një Mercedes dhe një Opel, të cilat edhe u përplasën njëra me tjetrën, njofton Klan Kosova, shkruan Neueste Nachrichten.

Në rrezik jete është edhe shoferi 51 vjeçar i Opel, i cili u plagos rëndë, sipas policisë.

Në vendin e ngjarjes kanë dalë ekspertë, ndëra mbyllen autostradën deri në ora 17:30.

Aksidenti ndodhi në mes qytetit Graben-Neudorf dhe Nochstetten.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here