Dy muaj nga aksidenti tragjik i Sala, zbulohet detaji i rëndësishëm që mund t’i kishte shpëtuar jetën

0
112

Emiliano Sala humbi jetën rreth 2 muaj më parë kur avioni i tij udhëtonte nga Nanta në drejtim të Kardifit. Ka qenë “BBC Wales” ajo që ka publikuar një detaji të ri për sa i përket ngjarjes.

Piloti David Ibotson nuk kishte kualifikimin e duhur për të fluturuar natën. Ai besohet se nuk i ka dalluar ngjyrat dhe prandaj në licensën e tij të fluturimit shkruhej se duhet të fluturonte vetëm gjatë ditës. Sala dhe Ibotson humbën jetën të dy pas rrëzimit të avionit në det. Aviacioni Civil i Britanisë së Madhe ende nuk ka bërë një koment rreth këtij lajmi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here