Dëgjonte muzikë teksa bënte tush – vdes 14 vjeçarja

0
296

14 vjeçarja nga Moska, Yulia Vysotskaya, ka vdekur si pasojë e një goditje nga energjia elektrike pasi i kishte rënë telefoni teksa po bënte dush.Besohet se telefoni kishte qenë duke u mbushur në rrymë kur i kishte rënë nga dora teksa ajo po dëgjonte muzikë, dhe ka përquar energji elektrike në ujë.Adoleshentja kishte humbur ndjenjat nga goditja elektrike para se ajo të vdiste.

Prindërit e saj kishin lajmëruar ambulancën, por që kishte qenë e kotë, pasi që ajo kishte ndrruar jetë në vendin e ngjarjes.Hetuesit policorë kanë thënë se do të bëjnë një ekzaminim mjekësor për të parë se si ka ndodhur ngjarja saktësisht.Mendohet se ky është incidentit i tretë i këtij lloji në Rusi, pavarësisht paralajmërimeve për të mos i mbushur telefonat afër ujit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here