Rrëshkitja E Dheut “Përpin” 11 Persona, Kamerat Kapin Momentet Tragjike (VIDEO)

0
152

Kamerat kanë fiksuar momentet tragjike ku 11 persona kanë humbur jetën. Rrëshkitje masive të dheut kanë ndodhur në Bolivi, kur “faqja” e një mali në verilindje të Sucres u shemb.

Shkak për këto rrëshkitje janë bërë shirat e vazhdueshëm. Tonelatat e dheut dhe baltës u shembën në një rrugë malore pranë një vendi të njohur si El Choro të shtunën.

Një grup njerëzish kanë qenë në vendngjarje, ku 11 persona janë marrë para nga masivi i dheut që ka rrëshkitur.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here