Policia: Vjedhje e rëndë në një xhami në Viti

0
191

Ankuesi mashkull shqiptar, ka raportuar se persona të panjohur kanë hapur me forcë derën e xhamisë dhe kanë vjedhur një bateri (akumulator).

Njësit policore janë duke hetuar rastin.

Rasti raportohet se ka ndodhur në Pozheran. Imami i Xhamisë, Muhamet Zuka, ka konfirmuar për faxpress se vjedhja ka ndodhur ne Xhamin e Pozheranit dhe rasti eshte raportu ne Polici.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here