Leonora Jakupi: Ja Kush Ma La Amanet Ta Këndoj Këngën ”A Vritet Pafajësia”

0
90

Këtë javë e ftuar në emisionin n’Kosovë Show është këngëtarja Leonora Jakupi. Ajo në emision ka rrëfyer për jetën e saj në luftën e Drenicës, se si u largua nga Skenderaj drejt Prishtinës, pastaj në Tiranë, takimin e fundit me babain e saj.

Ajo me lot në sy tregon se si babai i saj kishte porositur për një këngë me vlera kombëtare. Bëhet fjalë për këngën ”A vritet pafajësia”, shkruan Gazeta NewBorn.

Ajo poashtu rrëfen jetën e saj pas luftës së fundit në Kosovë, vështirësitë e saj pa babanë si dhe karrierën e saj muzikore.

Leonora tha se ndihet e lumtur për 11 vjetorin e Pavarësisë dhe themelimin e Ushtrisë së Kosovës.

Në fund të emisionit, ajo i zhveshi moderaotorit Shpetim Deskut, qorapet të cilat i kishte me motive kombëtare dhe i veshi ajo.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here