Lëndohet një këmbësor në Gjilani, dërgohet në QKUK

0
234

Në fshatin Bresalc të Gjilanit ka ndodhur një aksident trafiku të martën në mbrëmje.

Raportohet se aksidenti ndodhi me përfshirjen e një automjeti me tabela NN, dhe një këmbėsori në lėvizje i cili ka marrë lëndime të rënda trupore.

Si pasojë e lëndimeve viktima fillimisht ka marrë tretman mjekësor në emergjencën e spitalit rajonal të Gjilanit, e më pas dërgohet për tretman të mëtejmë mjekėsor në QKUK, njofton Policia.

Me vendimin e prokurorit, iniciohet rasti dhe mbetet nėn hetime.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here