Ky është i riu Kosovar që ndrroi jetë gjat një aksi’denti ne Zvicer (Pamjet)

0
131

Një kosovar ka vde*kur si pasojë e një aksidenti trafiku që ka ndodhur në shtetin e Zvicrës, ku edhe jetonte deri tani, transmeton Gazeta Metro.

Rrustem Alaj nga Dranoci i Deçanit është personi i cili si pasojë e një aksidenti trafiku në Zvicër ka vde*kur pas plagëve të rënda që ka pësuar në aksidentin me veturë.

Lajmin për vde*kjen e tij e kanë dhënë familjarët dhe bashkëvendësit e të ndjerit përmes një njoftimi.

“Me dhimbje pranuam lajmin që aksidentalisht ka ndërruar jetë në Zvicer, bashkëvendësi ynë, i riu nga Dranoci i Deçanit, Rrustem Alaj.

Ngushëllimet me të sinqerta për familjen Alaj, per miqtë, shokët dhe gjithë bashkëvendësit e tij nga Dranoci, dhe Komuna e Deçanit”, thuhet në njoftimin në Facebook./gazetametro.net

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here