Një Lugë Nga Kjo Para Se Të Bini Në Gjumë Dhe Nuk Do Të Sëmureni Kurrë Më

0
122

Është e rëndësishme të ndërmerret ndonjë vendim menjëherë pas shfaqjes së simptomave të gripit.
Andaj, ekziston një recetë shumë fleksibile për shërimin e gripit njëherë e përgjithmonë, transmeton lajmi.net.

Para së gjithash, është e rëndësishme që në rast gripi të shtoni shafran të Indisë në ushqimin tuaj ose të përdorni çajin e xhenxhefilit.

Agjentët bakterial të këtyre dy ushqimeve iu ndihmojnë në luftën kundër ftohjes, kollitjes dhe gripit.

Sidoqoftë, ndiqini hapat e mëposhtëm për ta gatuar recetën e sipërpërmendur:.

Përbërësit.

½-ta e filxhanit mjaltë.

½-ta e filxhanit lëng limoni.

Thërmia nga lëkura e limonit.

1 – 2 lugë gjelle xhenxhefil të freskët.

1 ose ½-ta e lugës së gjellës shafran i Indisë.

Piper i zi.

Udhëzimet.

Përzieni të gjithë përbërësit së bashku.

Ngrohini me ujë të mjaftueshëm për disa gota çaj.

Shto gjysmën e përzierjes në filter çaji.

Hiqeni sitën me pulpë xhenxhefili. /Lajmi.net/.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here