Lajm i mirë për vizat vjen nga Gjermania

0
133

Lajm i mirë për vizat: Ministri gjerman, tani është koha që kosovarët të lëvizin pa viza!

Ministri i Shtetit për Çështjet Evropiane në Ministrinë e Jashtme Gjermane Michael Roth, ka theksuar se Kosova ka përmbushur të gjitha kriteret e vendosura nga BE për liberalizimin e vizave.

Roth, përmes një postimi në llogarinë e tij në rrjetin shoqëror “Twitter” ka thënë se tani është koha që kosovarëve t’iu ipet drita e gjelbër për lëvizje të lirë.“Ne do ta përkrahim fuqishëm këtë në Bruksel”, ka thënë ministri Roth.

Michael Roth MdB 🇪🇺

@MiRo_SPD
#Kosovo has fulfilled the #EU’s conditions to be granted #visaliberalisation. It is therefore only fair to give green light to the #Kosovars now. We will strongly advocate this in #Brussels! 🇽🇰🇩🇪🇪🇺🕊

95
3:53 PM – Jan 10, 2019
Twitter Ads info and privacy
41 people are talking about this
Twitter Ads info and privacy
Edhe Komisioni Evropian ka vlerësuar më 18 korrik të vitit të kaluar se Prishtina i ka plotësuar dy kushtet e mbetura për liberalizim vizash: luftën më të theksuar kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar dhe ratifikimin e marrëveshjes së demarkacionit të kufirit me Malin e Zi.https://twitter.com/MiRo_SPD/status/1083376285731250176?s=20

Kosova është vendi i vetëm i Ballkanit Perëndimor që nuk ka liberalizim vizash me BE-në./Gazeta Blic/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here