Afaristi gjilanas që ua dha punëtorëve pagën e 13-të

0
354

Afrim Arifi, pronari i “ Afro Com” e cila gjendet në komunën e Gjilanit, gjatë vitit që lamë pas punëtorëve ua ka dhënë për herë të parë pagën e 13-të.

Megjithatë, ai shprehet i kënaqur me një vendim të tillë pasi që, siç thotë ai, suksesi i një biznesi është i garantuar vetëm kur punëtorët janë të kënaqur me punën e tyre.

Afrim Arifi përmes një postimi ka uruar punëtorët e tij për marrjen e pagës së trembëdhjet :

Ja urimi i pronarit të Kompanisë “ Afro Com “ :

Urime stafi AFRO COM rroga e 13
Qe nga 01/01/2019 kompania jon mer vendim ti jap edhe rrogat e 13ta

Gëzuar 2019 🍸🍸
Të gjithëve.
Klient bashkpuntorë dhe stafit falemnderit të gjithve
që jeni pjesë e AFRO COM.

Faleminderit Zotit .

Nuk e harrojm as faljen e borxhev që tash më është viti dyt që kemi filluar ta bëjm me 01/01 të vitit.

Me respekt : Afrim Arifi

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here