“Rreth 50 makina të KFOR-it janë nisur në drejtim të Leposaviqit”

0
247

Rreth 50 makina të KFOR-it sot rreth orës 10 të mëngjesit janë parë duke shkuar në drejtim të Leposaviqit.

Siç raporton agjencia e lajmeve ‘tanjug’, këto makina janë parë duke bartur edhe pajisje të cilat shërbejnë për të krijuar barriera, dhe ekskavatorë ndryshëm, dhe makina ndërtimi, transmeton KosovaTimes

Sipas këtij medium, lëvizja të tilla të KFOR-it në veri po vijnë në kohën që janë ngritur tensionet pas përpjekjeve të Kosovës për të formuar ushtrinë dhe mbështetjes që ka marrë nga aleatët për këtë nismë.

Komandanti i Forcave të NATO-së, admiral James Fogo, dje ka thënë se krijimi i ushtrisë është një vendim sovran i Prishtinës./KOSOVATIMES/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here