Nëse keni këto simptoma, duhet ta vizitoni urgjentisht mjekun

0
232

Njerëzit zakonisht janë të ekspozuar ndaj sëmundjeve të ndryshme të zemrës, por se shkaqet e sëmundjes mund të ndryshojnë nga njëra tjetra.Në disa raste, sëmundja mund të shkaktohet nga mënyra e jetesës, ndërsa disa janë të trashëguara gjenetikisht.

ORAinfo, në vazhdim iu sjellë disa simptoma që kanë nevojë për një vëmendje maksimale.Shumica e njerëzve përjetojnë dhimbje në dorën e majtë, ndërsa tek gratë ajo ndryshon pasi që dhimbja përhapet në të dy duart, transmeton ORAinfo.Ndërsa disa gra pretendojnë se kanë dhimbje të forta në bërryl, para se të kenë pasur sulm në zemër.Kjo ndodh sepse dhimbja udhëton nga zemra drejt palcës kurrizore me të cilën lidhën shumë nerva dhe kjo ngatërron trurin, duke arritur në konkludim se dhimbja vjen nga një pjesë e krahut, megjithëse nuk është kështu.

Disa simptoma tjera që nuk duhet anashkaluar janë edhe:Kollitja e vazhdueshme,Mungesa e oreksit dhe të përziera,Rritja e nivelit të ankthit Humbja e vetëdijes,Zbehja e lëkurës./ORAinfo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here