BOTAAksident i frikshëm: Shoferin e zë gjumi, vetura fluturon në ajër (Video)

0
160

Aksident i frikshëm: Shoferin e zë gjumi, vetura fluturon në ajër.

Një aksident i frikshëm në Sllovaki po bën xhiron në rrjetet sociale, ku një automjet pak para se të hynte në tunel, ka fluturuar disa metra në ajër teksa ha hasur mbi një barrierë.

Aksidenti është filmuar nga kamerat e sigurisë në një tunel pranë Popradit.

Ngjarja ndodhi para tre ditësh në 20 dhjetor dhe fatmirësisht drejtuesi i BMW është plagosur dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve, por është jashtë rrezikut për jetën.

Dyshohet se drejtuesin 44-vjeçar duhet ta kishte zënë gjumi në timon në momentin kur makina ka hasur në pendencë anësore të rrugës dhe ka flutuar në ajër disa metra, ka prekur tavanin e tunelit dhe ka bërë disa salto para se të përplasjes në tokë.

Për fat të mirë, në momentin e aksidentit nuk kishte automjete të tjeera që mund të rrezikonin një përplasje të mundshme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here