Largojeni këtë bimë nga shtëpia, ja si ja morri jetën djaloshit për vetëm një minutë

0
272

Ndërsa thonë se ka gjithçka në këtë botë ka gjëra të mira ashtu edhe të këqija, e njejta ndodh edhe në botën e bimëve.

Shumica prej nesh pajtohemi që shtëpia jonë ka nevojë për diçka të gjelbër, siç thuhet.

Djaloshi 5-vjeçar Estaban, futi aksidentalisht gjethen e një bime në gojë, ndërsa gjuha dhe goja e tij u ënjtën aq shumë sa që ia morrën frymëmarrjen dhe e çuan deri në fatkeqësi, transmeton Gazeta Shneta. Nëna kujdes me këtë produkt, kjo grua e aplikoi tek foshnja e saj por ja morri jetën Bima e ashtuquajtur “Dieffenbachia Amonea” po konsiderohet mjaft e rrezikshme, saqë po thuhet se morri jetën e 15 adoleshentëve në vetëm një minutë.

Për bimën thuhet se ka një përbërës kimik të ashtuquajtur “Diefenbaker”, e cila shkakton rrezikun tek bima. Ky raport u morr nga qendra spitalore të ndryshme në Amerikë, i cili detyrimisht duhet të përhapet tek prindërit e tjerë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here